ZINSER 2325 CNC Cutting Machine
Mașină CNC medie cu servo AC dublu, gabarit configurabil până la 4100 mm, până la 4 capete.
ZINSER Seria premium CNC oxy-combustibil / Masina de tăiere cu plasmă pentru uz industrial de oțel grele, tăiere grosime până la 300 mm.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Brand | ZINSER |
| Operation type | Plasma / Oxy-fuel |
| Material | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | 5-300 mm |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: pista 3100-10100 x lungime de lucru |
| Automation | Automatic |
| Budget class | Premium |
| Max section | 300 |
| Recommended use | Oțel greu |
| LățImea Liniei Mm | 3100-5600 (4025B/4026B) |
| Taiere Grosime Mm | până la 300 |
| PurtăTori Max Torch | 12 |
| Conducte | Motoare de curent alternativ |
| Tensiune De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Cantilever Mm | 1500 / 2000 |
| Machine type | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | grea |
| Brand | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă |
| Grosimea De TăIere | până la 300 mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 12 |
| Tensiunea De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | grea |
ZINSER Premium serie Mașinile din seria premium ZINSER sunt cunoscute la nivel mondial pentru calitatea lor excelentă de tăiere. Ori de câte ori este nevoie de o fiabilitate mașină extraordinară, ca și în industria siderurgică, clienții s-au bazat pe mașini de tăiere premium ZINSER timp de decenii. Avantaje: design extraordinar robust cu rigiditate ridicată, ghidaje liniare precise și pista de greoaie; flexibilitate ridicată cu o gamă largă de instrumente și componente suplimentare; susține aplicații speciale cum ar fi foraj, tăierea filetului și tăierea grea a oxicombustibilului; calitate excelentă de tăiere. Domeniul de aplicare de bază al livrării: pod sudat de înaltă precizie, cu sistem feroviar cu bile duble, unitate bilaterală AC servo (3 x 400 V) pentru axa Y cu pinioane de unitate întărite și presiune reglabilă de contact, AC-servo X-drive prin rack și pinion cu control al înălțimii torței motorizate. Opțiuni: Tabele de extracție a fumului, sisteme de filtrare a cartușului cu curățare pneumatică, software extern de cuibărire CAD/CAM, link de rețea, adaptări personalizate. Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro cu aplicatia si cerintele materiale. CNC MACHINE 4000 SERII este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Mașină CNC de tăiere ZINSER seria 4000 este o opțiune potrivită pentru echipele care evaluează utilaje Zinser și caută o alegere practică, cu poziționare tehnică clară și integrare directă în producție.