ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING
Sistem de tăiere cu laser a fibrelor de gantry pentru plăci subţiri până la medii (0,1-25 mm tipic), viteze de tăiere de până la 18.000 mm/min.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Plasma / Oxy-fuel |
| Materiale Recomandate | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | 5-200 mm |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: pista 2100-4100 x lungime de lucru |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Mijloc |
| SecțIune Maximă Mm | 200 |
| Caz De Utilizare Recomandat | Producţie generală de serie |
| LățImea Liniei Mm | 2100 / 2600 / 3100 / 3600 / 3850 / 4100 |
| Taiere Grosime Mm | până la 200 |
| PurtăTori Max Torch | 4 |
| Conducte | Motoare AC-servo / unelte planetare (dul Y-drive) |
| Tensiune De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Cantilever Mm | / |
| Tip De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | mediu |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă |
| Grosimea De TăIere | până la 200 mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 4 |
| Tensiunea De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | mediu |
Calitate de încredere cu componente de viață lungă pentru cereri ridicate
ZINSER 2325 extinde familia 23xx/24xx cu două unități AC-servo pe axa Y și lățimi mai mari de cale până la 4100 mm.
Avantaje: AC-drive-uri controlate digital cu unelte planetare de înaltă precizie, controler modern ZINSER CNC cu ecran tactil, opțiuni cum ar fi sistemul de camere LK2000, până la 4 portavioane de scule, calitate excelentă de tăiere.
Echipament de bază: portal de precizie la sol cu ghidaje liniare pentru portavioane, două drive-uri AC-servo Y (3 x 400 V) cu unelte planetare de înaltă precizie, AC-servo X-drive prin raft și pinion, vagoane torță de sclavi cuplate prin frânghie de oțel CrNi.
Opțiuni: până la 4 torţe cu oxicombustibil, unitate de alimentare cu plasmă (2425-I), unităţi de marcare, tabele de evacuare CNC, unităţi de filtrare cartuşe cu desprăfuire pneumatică, programare externă / cuib / software de gestionare a resturilor, catifelator pentru tăierea conductelor şi a grinzilor.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro.
CNC CUTING MACHINE ZINSER 2325 este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita