ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING
Sistem de tăiere cu laser a fibrelor de gantry pentru plăci subţiri până la medii (0,1-25 mm tipic), viteze de tăiere de până la 18.000 mm/min.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Plasma / Oxy-fuel |
| Materiale Recomandate | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | depinde de torță (zid tipic de 3-100 mm) |
| Zona De Lucru Mm | Lungime de tăiere 1000 mm x 50-500 mm diametru țeavă |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Mijloc |
| SecțIune Maximă Mm | 500 |
| Caz De Utilizare Recomandat | Fabricarea țevilor |
| Diametrul Conductei Mm | 50-500 |
| Lungime De TăIere Mm | 1000 (de bază) |
| PurtăTori Max Torch | 1 |
| Conducte | CNC servo (X / A axe; 1306 + Y cantilever) |
| Tensiune De Intrare | / |
| Cantilever Mm | ~500 (1306, cu o singură unealtă) |
| Tip De MașInă | Conductă CNC |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | mediu |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Conductă CNC |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă, Forare |
| Diametrul Conductei | 50-500 mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 1 |
| Clasa De Taxe | mediu |
Mașini universale de tăiat țevi
Mașinile de tăiat ZINSER 1304 și 1306 au fost dezvoltate pentru prelucrarea eficientă a țevilor prin intermediul oxicombustibilului sau al tăierii plasmei plus foraj. 1304 este proiectat pentru conducte cilindrice; 1306 se ocupă, de asemenea, conductele multilaterale cu un Y-cantilever suplimentar.
Avantaje: Deschideri, crestături și pregătire finală completă manipulate rapid și economic; biblioteca de cifre standard disponibile în software-ul ZINSER MCC; costuri reduse piese; configurabil la cerințe specifice.
Echipament de bază: mașini de tăiat țevi cu șenile (X), axa de rotație (A) și (1306) catileveră suplimentară (Y); chuck cu trei sau patru jaw; arbore gol prin chuck pentru ventilație internă; controlor CNC; unitate de tăiere cu oxicombustibil sau sursă de alimentare cu plasmă cu sistem de dialog.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro.
CNC PIPE CUTING MACHINE ZINSER 1304 / 1306 este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita