Portable Flame Cutting Machine FAVORIT V - CNC
ZINSER Favorit V maşină portabilă de tăiere CNC cu plasmă şi oxicombustibil, 3000 x 1500 mm zonă de tăiere, uşor de transportat la ~200 kg.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Fibră laser |
| Materiale Recomandate | Oţel carbon |
| Gamă De Grosime Mm | 0,1-25 mm (de obicei 1-20 mm) |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: pista 1685-4685 x lungimea de lucru |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Prime |
| SecțIune Maximă Mm | 25 |
| Caz De Utilizare Recomandat | Tăiere de mare viteză |
| LățImea Liniei Mm | 1685-4685 (în trepte de 500 mm) |
| Taiere Grosime Mm | 0, 1-25 (de obicei 1-20) |
| Viteză Maximă De TăIere Mm Min | până la 18000 (în funcție de sistemul laser) |
| PurtăTori Max Torch | 2 |
| Conducte | Motoare de curent alternativ, Ghiduri liniare/cauciuc |
| Tensiune De Intrare | 400 V / 50 Hz |
| Tip De MașInă | Gantry Fiber Laser |
| Metode De TăIere | Fibră laser |
| Clasa De Taxe | mediu |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry Fiber Laser |
| Metode De TăIere | Fibră laser, Plasmă |
| Grosimea De TăIere | 0, 1-25 (de obicei 1-20) mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 2 |
| Tensiunea De Intrare | 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | mediu |
Mașini de tăiat cu laser și plasmă
Sistemul ZINSER 1825-S Fiber Laser este o mașină de ghidare de înaltă calitate pentru tăiere laser și plasmă și sarcini combinate de tăiere. Aparatul portal unește viteza și precizia necesare pentru tăierea cu laser și plasmă cu robustețea și longevitatea unei mașini industriale. Acesta utilizează un AC-drive dublu față cu ghidaje liniare/bile pentru axa X (25 mm) și axa Y (35 mm).
Proces: o rază laser se concentrează printr-o gaură în fitil pe materialul care urmează să fie tăiat și încălzește-l la temperatura de topire. Similar cu tăiere plasma, un jet de gaz apoi suflă materialul topit din kerf.
Avantaje: raza laser este ghidată în fibră de sticlă de la rezonator la sistemul de generare a fasciculelor, astfel încât aproape nici o întreținere este necesară. Potrivit pentru grosimea materialelor între 0,1 mm și 25 mm (de obicei 1-20 mm). Intrarea foarte economica in taierea laserului; profitabila chiar si cu utilizarea temporara a capacitatii; costuri reduse de functionare.
Avantajele laserului în stare solidă faţă de CO2: Fără ajustări sau întreţineri în oglindă, fără purjare în gaz a căii fasciculului, eficienţă mai mare.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro.
ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita