ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING
Sistem de tăiere cu laser a fibrelor de gantry pentru plăci subţiri până la medii (0,1-25 mm tipic), viteze de tăiere de până la 18.000 mm/min.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Plasma / Oxy-fuel |
| Materiale Recomandate | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | 5-200 mm |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: pista 2100-4100 x lungime de lucru + 1500 mm cantilever |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Mijloc |
| SecțIune Maximă Mm | 200 |
| Caz De Utilizare Recomandat | Producţie generală |
| LățImea Liniei Mm | 2100 / 2600 / 3100 / 3600 / 3850 / 4100 |
| Taiere Grosime Mm | până la 200 |
| PurtăTori Max Torch | 4 |
| Conducte | Motoare AC-servo / unelte planetare (dul Y-drive) |
| Tensiune De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Cantilever Mm | 1500 |
| Tip De MașInă | Gantry CNC cu cantilever |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | mediu |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry CNC cu cantilever |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă, Plasma Bevel |
| Grosimea De TăIere | până la 200 mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 4 |
| Tensiunea De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | mediu |
Calitate de încredere cu componente de viață lungă pentru cereri ridicate
ZINSER 2426 este varianta catiliever a 2425 cu un catimetru de 1500 mm pentru tăierea țevilor, grinzilor și pieselor de prelucrat extinse.
Avantaje: AC-drive-uri controlate digital, controler ZINSER CNC modern cu ecran tactil, opțiunea sistemului de camere LK2000, până la 4 portavioane de scule.
Echipament de bază: portal de precizie-sol cu ghiduri liniare, două AC-servo Y-drives (3 x 400 V) cu unelte planetare de înaltă precizie, AC-servo X-drive prin rack și pinion.
Opțiuni: până la 4 torţe cu oxi-combustibil, unitate cu plasmă, unităţi de marcare, tabele de evacuare CNC, unităţi de filtrare a cartuşelor, software pentru cuiburi / programare externă / gestionarea rămăşiţelor.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro.
CNC CUTING MACHINE ZINSER 2426 este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita