ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING
Sistem de tăiere cu laser a fibrelor de gantry pentru plăci subţiri până la medii (0,1-25 mm tipic), viteze de tăiere de până la 18.000 mm/min.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Plasma / Oxy-fuel |
| Materiale Recomandate | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | depinde de torță (tipic 3-100 mm) |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: pista 1000-3000 x lungime de lucru + 1000 mm cantilever |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Mijloc |
| Caz De Utilizare Recomandat | Productie generala |
| LățImea Liniei Mm | 1000 / 1500 / 2000 / 2500 / 3000 |
| Taiere Grosime Mm | Depinde de lanternă. |
| PurtăTori Max Torch | 2 |
| Conducte | C.A. servo cruce), AC-servo ( longitudinal cu două fețe |
| Tensiune De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Cantilever Mm | 1000 |
| Tip De MașInă | Gantry CNC cu cantilever |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | mediu |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry CNC cu cantilever |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă |
| Grosimea De TăIere | depinde de torță mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 2 |
| Tensiunea De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | mediu |
Pentru o tăiere precisă a plasmei și a oxicombustibilului
ZINSER 1226 este varianta catilie a masina de ghidare 1225 pentru combinat oxi-combustibil și tăiere cu plasmă. Se adaugă un catimetru de 1000 mm pentru manipularea extinsă a piesei de lucru, menținând în același timp viteza plasmei și robustețea tăierii oxi-combustibilului.
Echipament: portal de înaltă precizie cu ghidaje liniare cu două laturi, servodrive AC cu două laturi (3 x 400 V) pentru axa Y, AC-servo X-drive prin raft și pinion, vagoane torță de sclavi cuplate prin coarda de oțel CrNi.
Opțiuni: până la două unelte cu oxicombustibil, unități de marcare, tabele de absorbție a prafului controlate cu SPS, sisteme de filtrare a cartușelor, software ZINSER MCC pentru cuibărit / programare externă / gestionarea resturilor, conexiune la rețea.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro pentru a vizualiza detalii.
CNC CUTING MACHINE ZINSER 1226 este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita