ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING
Sistem de tăiere cu laser a fibrelor de gantry pentru plăci subţiri până la medii (0,1-25 mm tipic), viteze de tăiere de până la 18.000 mm/min.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Plasma / Oxy-fuel |
| Materiale Recomandate | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | 5-300 mm |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: pista 3100-10100 x lungime de lucru |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Prime |
| SecțIune Maximă Mm | 300 |
| Caz De Utilizare Recomandat | Oţel greu |
| LățImea Liniei Mm | 3100-5600 (4025B/4026B) |
| Taiere Grosime Mm | până la 300 |
| PurtăTori Max Torch | 12 |
| Conducte | Motoare de curent alternativ |
| Tensiune De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Cantilever Mm | 1500 / 2000 |
| Tip De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | grea |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă |
| Grosimea De TăIere | până la 300 mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 12 |
| Tensiunea De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | grea |
ZINSER Premium serie
Mașinile din seria premium ZINSER sunt cunoscute la nivel mondial pentru calitatea lor excelentă de tăiere. Ori de câte ori este nevoie de o fiabilitate mașină extraordinară, ca și în industria siderurgică, clienții s-au bazat pe mașini de tăiere premium ZINSER timp de decenii.
Avantaje: design extraordinar robust cu rigiditate ridicată, ghidaje liniare precise și pista de greoaie; flexibilitate ridicată cu o gamă largă de instrumente și componente suplimentare; susține aplicații speciale cum ar fi foraj, tăierea filetului și tăierea grea a oxicombustibilului; calitate excelentă de tăiere.
Domeniul de aplicare de bază al livrării: pod sudat de înaltă precizie, cu sistem feroviar cu bile duble, unitate bilaterală AC servo (3 x 400 V) pentru axa Y cu pinioane de unitate întărite și presiune reglabilă de contact, AC-servo X-drive prin rack și pinion cu control al înălțimii torței motorizate.
Opțiuni: Tabele de extracție a fumului, sisteme de filtrare a cartușului cu curățare pneumatică, software extern de cuibărire CAD/CAM, link de rețea, adaptări personalizate.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro cu aplicatia si cerintele materiale.
CNC MACHINE 4000 SERII este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita