ZINSER 1825-S FIBER LASER SISTEM DE CUTING
Sistem de tăiere cu laser a fibrelor de gantry pentru plăci subţiri până la medii (0,1-25 mm tipic), viteze de tăiere de până la 18.000 mm/min.
| Tip De Produs | Mașină |
|---|---|
| Fluxul De VâNzăRi | Cerere de ofertă |
| Marca | ZINSER |
| Tip De OperațIune | Plasma / Oxy-fuel |
| Materiale Recomandate | Din oțeluri inoxidabile |
| Gamă De Grosime Mm | 5-200 mm |
| Zona De Lucru Mm | configurabil: piesa 210-3100 x lungime de lucru |
| Nivelul De Automatizare | Automat |
| Clasa Bugetară | Mijloc |
| SecțIune Maximă Mm | 200 |
| Caz De Utilizare Recomandat | Producţie generală |
| LățImea Liniei Mm | 2100 / 2600 / 3100 |
| Taiere Grosime Mm | până la 200 |
| PurtăTori Max Torch | 4 |
| Conducte | Motoare AC-servo / unelte planetare (un singur Y-drive) |
| Tensiune De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Cantilever Mm | / |
| Tip De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxy-combustibil |
| Clasa De Taxe | mediu |
| Marca | ZINSER |
| Tipul De MașInă | Gantry CNC |
| Metode De TăIere | Oxicombustibil, Plasmă |
| Grosimea De TăIere | până la 200 mm |
| Max. Purtatoare De Lanterne | 4 |
| Tensiunea De Intrare | 3 x 400 V / 50 Hz |
| Clasa De Taxe | mediu |
Calitate de încredere cu componente de viață lungă pentru cereri ridicate
Sistemele extrem de dinamice de tăiere ZINSER cu unități perfect potrivite îndeplinesc cerințele clienților din diferite industrii din întreaga lume de ani de zile. 2315 este intrarea familiei 23xx/24xx cu o unitate AC-servo pe axa Y.
Avantaje: drive-uri AC de înaltă clasă controlată digital cu unelte planetare de înaltă precizie, controler ZINSER CNC modern cu ecran tactil și software de operare, diferite opțiuni, inclusiv sistemul LK2000 aparat de fotografiat, până la 4 portavioane de scule, calitate de tăiere de neegalat.
Echipament de bază: portal de înaltă precizie cu ghidaje liniare pentru portavioane, AC-servo Y-drive (3 x 400 V), AC-servo X-drive prin rack și pinion cu unelte planetare de înaltă precizie.
Opțiuni: până la 4 torţe cu oxicombustibil, unitate de congelare cu plasmă (2425-I), unităţi de marcare, tabele de evacuare controlate de CNC, unităţi de filtrare a cartuşului, conexiune la reţea, catifelator pentru tăierea conductei şi a grinzii.
Ai nevoie de un citat? Contacteaza Maschinenbau Timisoara la office@mbt.ro.
CNC CUTING MACHINE ZINSER 2315 este potrivit pentru echipe care cauta o solutie practica in categoria Machines, cu accent pe predictibilitate, selectie tehnica clara si integrare coerenta in fluxul de productie.
Gaseste utilajul sau panza potrivita
Gaseste utilajul sau panza potrivita