Songu Laser CMH3015-C
Faserlaser, 3000 × 1500 mm Tisch und 12 kW für Serienfertigung und Präzisionsschnitt.
Faserlaser für Rohre — Länge 4000–7500 mm, max. Querschnitt 360 mm, 6 kW.
| Brand | Songu |
|---|---|
| Machine type | Fiber Laser, Tube Laser, Tube and Profile Laser |
| Operation type | Fiber Laser, Tube Cutting |
| Material | Carbon Steel, Stainless, Aluminum |
| Thickness | 1-20 mm |
| Working area | 7500 x 360 mm |
| Automation | Semi-automatic |
| Budget class | Mid |
| Power | 6 kW |
| Max section | 360 mm |
| Recommended use | Tube and profile cutting |
Tube7536-A is a Songu fiber laser tube and profile cutting system in the smaller-power tier. 4000–7500 mm material length, 360 mm maximum section, 1–20 mm wall thickness, 6 kW laser power. Available with manual, semi-automatic, or automatic loading.
Songu Laser Tube7536-A Faserlaser-Schneidanlage ist eine starke Wahl für Teams, die Songu-Maschinen bewerten und nach einer praktischen Lösung mit klarer technischer Positionierung und direkter Produktionsintegration suchen.