Songu Laser CMH3015-C
Faserlaser, 3000 × 1500 mm Tisch und 12 kW für Serienfertigung und Präzisionsschnitt.
Größter WIND, 13/18/25 m × 4,6 m Arbeitsfläche, 12–60 kW.
| Brand | Songu |
|---|---|
| Machine type | Fiber Laser, Sheet Metal Fiber Lasers |
| Operation type | Fiber Laser, Fiber Laser Cutting Machines |
| Material | Carbon Steel, Stainless, Aluminum |
| Thickness | 0-80 mm |
| Working area | 13000/18000/25000 x 4600 mm |
| Automation | Automatic |
| Budget class | Premium |
| Power | 12-60 kW |
| Max section | 4600 mm |
| Recommended use | Heaviest format plate cutting |
WIND46-A is the largest member of the WIND series — 4.6 m cutting width × 13/18/25 m length. Power configurable 12–60 kW, material thickness 0–80 mm. Designed for industrial plate shops with the heaviest format requirements.
Songu Laser WIND46-A Faserlaser-Schneidanlage ist eine starke Wahl für Teams, die Songu-Maschinen bewerten und nach einer praktischen Lösung mit klarer technischer Positionierung und direkter Produktionsintegration suchen.